Přebory jednotlivců Pardubického kraje 2019

Halová sezóna je v plném proudu, a proto, že jsme celý podzim a zimu tvrdě trénovali, rozhodli jsme se již dále závodně „nezahálet“ a poměřit si naši výkonnost s konkurencí z našeho kraje. V neděli 27. 1. 2019 jsme proto s početnou výpravou 18 atletek a atletů vyrazili na Přebor jednotlivců Pardubického kraje do pražské Stromovky. Vzhledem k odtrénovaným hodinám a dřině na atletickém stadionu, kdy jsme na dráze bez ohledu na počasí 3 – 4x týdně „potili krev“, slibovala Praha kvalitní výkony. A to se nakonec potvrdilo.

60 m

Přebory začaly v 9:30 hod. pěkně zostra, a to šedesátkami, kde se představila šestice našich atletů. V kategorii Ml. žákyň to byla Štěpánka Petrová (9.44) a Sophia Salivarová (9.76), která tímto zažila svou závodní premiéru, v kategorii Žákyň Lucka Zahálková (9.86), v kategorii Žáků pak trojice Tonda König (8.46), Ondra Šimek (8.47) a Michal Vacek (8.03). Poslední zmiňovaný si skvělým časem  a osobákem 8.03 zaběhl účast ve finále, kde nakonec skončil na pěkném 8. místě s výkonem 8.09.

IMG_1664

Skok daleký – Ml. žáci

Následoval skok daleký, kde se z našeho oddílu představil pouze Maxim Hanik. Ten si hned prvním skokem v délce 368 cm vylepšil svůj osobní rekord. Další skoky už tak podařené nebyly, a tak Maxim skončil celkově na 16. místě.

Vrh koulí – Žáci (4 kg)

Čistokrevného koulaře v oddíle bohužel nemáme, i tak jsme ale v této disciplíně schopní konkurovat těm nejlepším z kraje. Do vrhačského kruhu se v rámci kategorie Žáků postavil Kryštof Vetchý, který, ač se věnuje běhu na 800m, předvedl v této disciplíně skvělé výkony, které mu zajistily nejen postup do finále, ale také výrazné zlepšení osobního rekordu – a to hned o téměř 1,5 metru. Ve finále vrhnul 4 kg koulí do vzdálenosti 9,92 m, což znamenalo skvělé 5. místo.

IMG_1675

Dálka – Ml. žákyně a Žákyně

V technických disciplínách, jako je například právě skok daleký, máme ještě drobné rezervy, a to hlavně proto, že jsme donedávna neměli kde tuto disciplínu trénovat. Věříme, že s novým stadionem půjdeme v této disciplíně s výkony značně nahoru. V kategori Ml. žákyň se skokem v délce 367 cm prezentovala Štěpánka Petrová, která skončila celkově na 17. místě. V kategorii Žákyň si výkonem 377 cm doskočila Andrea Kumpoštová pro 24. místo.

800 m – Ml. žákyně

Osmistovka je ve všech věkových kategoriích naší velmi silnou disciplínou, což se potvrdilo hned v kategorii mladších žákyň. Na start se postavily tři naše děvčata, které si s osmi sty metry poradily více než dobře. Na skvělém 9. místě se umístila Elena Preislerová, která při své závodní premiéře proběhla cílem v čase 2:59.77. O 4s před ní, tedy na 8. místě, se umístila Katka Hejlová s časem 2:55.99. První medaili vůbec, a to bronzovou, vybojovala po velmi těžkém finiši Rozálie Vetchá s časem 2:45.89. Je třeba říci, že tento čas není jejím nejlepším výsledkem, ale vzhledem k tomu, že před krajskými přebory Rozálka téměř měsíc netrénovala kvůli zraněnému prstu na noze, je tento čas příslibem do dalších závodů, do kterých snad stihne více potrénovat.

800 m – Žákyně

V Pardubickém kraji není lepších běžkyň, než těch z ISCAREX Junior týmu. To je třeba říct hned na úvod, neboť naše holky na stupně vítězů nepustily žádnou jinou atletku :). Na třetím místě s časem 2:41.39 se umístila Andrea Kumpoštová, která si především skvělým finišem a výbornou taktikou v závodě doběhla pro bronz. Stříbro brala Ema Dvořáková, která sama odtáhla druhý běh a cílem prosvištěla v čase 2:37.12. Nejcennější kov, tedy 1. místo a zlatou medaili, brala Sára Serbousková, která naopak odtáhla první běh a časem 2:23.12, tedy rozdílem třídy, suverénně vyhrála. Sára rozběhla závod velmi zostra a kdyby měla ve svém běhu kvalitnější konkurenci věříme, že by výsledný čas ještě o pár vteřinek stlačila a atakovala tak svůj osobní rekord.

IMG_1734

800 m – Ml. žáci

V kategorii mladších žáků nastoupili také tři naši borci, kterým jsme opět věřili, že vybojují nějaký cenný kov. Což se ukázalo jako oprávněná důvěra, neboť Pepa Bureš skvěle odstartoval a svým bojovným výkonem proběhl cílem na 2. místě v pěkném čase 2:30.74, který je jen necelou půlvteřinku za jeho osobním rekordem. Stříbro bylo doma. Další dva borci, Maxim Hanik a Marek Řehák, uzavřeli první desítku – Maxim na 9. místě v čase 2:50.28, Marek na 10. místě v čase 2:51.20. Všichni tři zaslouží uznání, neboť bojovali od začátku do konce a nepolevili ani na vteřinku.

IMG_1721

800 m – Žáci

Kategorie Žáků nabízejí vždy skvělou podívanou, neboť kluci už umí závodit a mají rychlost na to pravidelně zabíhat kvalitní a velmi rychlé časy. To se potvrdilo i dnes, protože hned několik závodníků si výrazně vylepšilo osobní rekordy. Z našeho oddílu se v tomto závodě prezentovali dva atleti, a musíme říct, že opravdu skvěle. Prvním z nich byl Matěj Štantejský, který si kvalitním časem 2:25.34 vybojoval 5. místo a hned o několik vteřin zlepšil své osobní maximum. Co víc si přát? Druhým atletem, který bojoval nejen o osobní rekord, ale také o cenný kov, byl Kryštof Vetchý. Ten závod rozběhl velmi rychle, což nebylo zcela ideální a v třetím kole si prošel drobnou krizí. Nicméně v úvodu závěrečného kola se vzpamatoval, zabojoval a cílem proběhl na 3. místě a v parádním osobním rekordu 2:16.78. Když zlepší v dalších závodech taktiku, máme se na co těšit.

300 m – Ml. žákyně a Žákyně

Třístovky patří obecně mezi nejtěžší halové disciplíny, neboť jde o nejdelší sprint, které závodnice a závodníci v těchto věkových kategorií absolvují. Mezi mladšími žákyněmi se představila Štěpánka Petrová, která velmi hezkým bojovným výkonem vylepšila o celou vteřinu svůj osobní rekord a cílem proběhla na 13. místě v čase 51.68.

V kategorii Žákyň se na start postavila Lucka Zahálková, která stejně jako Štěpánka skvěle zabojovala a výrazně, o celé 4 vteřiny, si vylepšila osobní maximum. Cílem proběhla v čase 52.63 a v nabité konkurenci se umístila na 21. místě.

300 m – Žáci

V této kategorii byla asi nejméně početná účast, ale o to lepší výkony našich závodníků. Velmi výrazně si vylepšili osobní maxima Ondřej Šimek (44.31) a Tonda König (44.46) a obsadili v Pardubickém kraji skvělé 5., respektive 6. místo.

1500 m Žáci

Jediným našim zástupcem na nejdelší distanci žákovské kategorie byl Michal Vacek. Závod velmi dobře rozběhl, ale tempo se nepodařilo udržet, ale i tak vybojoval další medaili pro náš tým – stříbrnou za 5:02.72.

1500 m Muži

Ve druhém běhu mužů, věkem dorostenec, předvedl fantastický výkon Jan Šimůnek. Rovnoměrným tempem a ještě zrychlením v posledním kole dokázal výrazně překonat svůj osobák, sesbírat odpadlé borce a dokonce obsadit 4. místo v mužích. Čas 4:23,99 vypadá velmi slibně a mohl by zajistit účast i na MČR v hale na konci února.

IMG_1746

Koule Ml. žákyně (2 kg)

Další technická disciplína a opět naše menší zastoupení. I tak předvedla Rozálie Vetchá sympatický výkon a vrhem dlouhým 6,31m obsadila 8.místo. Druhá naše zástupkyně Aneta Lánová, z důvodu časové kolize s další disciplínou (150m) stihla pouze jeden pokus a nedokázala se tak koncentrovat na svůj hod.

150 m

Poslední disciplína dne s naší velkou účastí. Holky předvedly skvělé výkony, neboť Sára Serbousková posunula svůj osobák a poprvé zaběhla pod dvacet vteřin (19.96) a v kategorii žákyň si tak nečekaně zajistila dokonce stříbrnou medaili. Ema Dvořáková zaběhla (21.86) a Andrea Kumpoštová (22.58).

V mladších žákyních si nejlépe vedla Katka Hejlová (22.92), další premiérové výkony přidaly Sophia Salivarová (22.63) a Elena Preislerová (24.68). Anetka Lánová byla bohužel za přešlap v zatáčce diskvalifikovaná. I přesto byl její výkon bojovný a je škoda, že výsledný čas neznáme.

IMG_1766

V Žácích se naši kluci umístili spíše v druhé polovině startovního pole, ale jejich výkony byly parádní, neb hned všichni tři si překonali svá osobní maxima. Nejlépe si vedl Michal Vacek (19.28), ještě pod dvacet vteřin se vešel Kryštof Vetchý (19,89) a hned další příčku obsadil Matěj Štantejský už za (20,84).

V mladších žácích obsadil 11. příčku Pepa Bureš (22.32), Marek Řehák a Maxim Hanik zaběhli téměř totožný čas 24.10, respektive 24.12.

Spokojenost a osm cenných kovů

Co říci závěrem? Se závody jsme opravdu maximálně spokojení a kromě osmi cenných kovů (1x zlato, 4x stříbro, 3x bronz), které jsme si ze závodu odvezli, nás těší předesvším výkony všech našich závodníků – každý nechal v závodě úplně vše a bojoval do posledního dechu. Všichni tak skvěle reprezentovali náš atletický oddíl, což potvrzuje i množství vylepšených odobních rekordů.

Fotogalerie.
Výsledky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: