Jarní část KPD mladšího žactva za námi

V jarní části sezóny se již tradičně odehrávají souboje družstev v jednotlivých věkových kategoriích. První tři kola jsou již za námi, čtvrté kolo se bude konat až po prázdninách. Za náš oddíl jsme vyslali do boje pouze družstvo mladších žákyň v počtu osmi dívek. V kategorii přípravek pak i družstvo chlapců, ale o tom v samostatném článku.

Postupové ambice do finále jsme tedy neměli. Maximální počet startujících za jeden tým je totiž 18 závodníků. Ale ani tak jsme se vůbec neztratili, právě naopak, holkám se dařilo pravidelně bodovat. (Tzn. umístit se do 10. místa).

Atletická družstva v naší skupině B jsou: TJ Svitavy, TJ Jiskra Litomyšl, TJ Jiskra Ústí nad Orlicí, Atletika TJ Lanškroun a Atletika TJ Sokol Žamberk.

V prvním kole, které se konalo v Ústí nad Orlicí za velmi chladného a deštivého počasí jsme vybojovali celkové 5. místo (46,5 b.). Medaile za statečnost patří všem holkám. Na pomyslné bedně se umístily:
3. místo: skok vysoký v novém osobáku 1,25, Johanka Borková
3. místo: 800m, Rozálie Vetchá
3. místo: štafeta 4x 300m, Salivarová, Borková, Preislerová, Petrová

kpd-uo
Běh na 800m, foto: Jiří Marek

V rámci druhého kola ve Svitavách se nám dařilo nejvíce, získali jsme 46 b. a skončili na 4. místě.
1. místo: 800m, v super čase 2:38,82, Rozálie Vetchá
3. místo: 800m, v novém osobáku 2:41, 18, Kateřina Hejlová
3. místo: štafeta 4x 60m, Salivarová, Lánová, Hejlová, Vetchá

dav
Štěpánka Petrová

V horkém počasí, a v tak silném větru, že ani laťka nedržela na stojanu, na třetím kole v Ústí nad Orlicí jsme neměli „svůj den“. Bohužel ani štafeta na 4x 300m nám nenastoupila do závodu, a tak jsme s pouhými 26 b. skončili opět na 5. místě.
2. místo: 800m, Rozálie Vetchá
3. místo: 800m, Kateřina Hejlová

Závěrečné čtvrté kolo se koná 4. září v Litomyšli.