Stříbrná olympijská medaile pro Sáru Serbouskovou

Na letní olympiádě dětí a mládeže reprezentovala Pardubický kraj Sára Serbousková v běhu na 800m a ve smíšené štafetě 4x60m. Především na osmistovce si vedla skvěle a svými výkony překvapila nejen trenéry, ale i sebe ☺.

Už v rozběhu si výrazně zlepšila osobní rekord a oddílový rekord na 2:14,90 a s druhým nejlepším časem z rozběhů postoupila do finále. Finále odvážně rozběhla Adéla Steinsová. Sára zachovala chladnou hlavu a běžela si svoje tempo s odstupem na 2. místě. 150m před cílem Sáru předběhla Pavla Kumstátová a společně se Sárou začaly Adélu stahovat. V polovině cílové rovinky ji předběhly. Adéla se nakonec stala velkým smolařem olympiády, když jí těsně před cílem došly síly natolik, že před cílovou čárou upadla a skončila až na 5. místě. I ve finále zaběhla Sára skvělý čas 2:15,04 a od zlata ji dělil malý kousíček. Na stadionu v Jablonci panovalo horké a větrné počasí a teplota přesahovala 30°C. O to více je třeba ocenit dosažené časy dívek.

Sára LODM

Další dívkou reprezentující na LODM Pardubický kraj a pocházející z našeho oddílu byla Markéta Burešová. Markéta nyní závodí za AC Vysoké Mýto, kde se u trenéra Lukáše Dejdara věnuje víceboji. Výrazně se jí dařilo v dálce, kde skočila téměř neuvěřitelných 570cm a získala rovněž stříbrnou medaili. Nestačila pouze na Elišku Červenou z TJ Svitavy (577cm), která je rovněž obrovským talentem české atletiky a královnou atletického žákovského víceboje. Je nutné spravedlivě dodat, že oba výkony měly nedovolenou podporu větru a tak se do statistik a osobních rekordů zahrnout nemohou.

ODM mb

Třetí dívkou z našeho oddílu, která reprezentovala Pardubický kraj tentokrát v basketbalu je Lucka Zahálková. Lucka provozuje atletiku jako doplňkový sport a je především velmi šikovnou rozehrávačkou basketbalového klubu v České Třebové. Díky svým výkonům a výborné fyzické kondici, kterou s námi piluje na atletické dráze, byla vybrána do krajského reprezentačního týmu své věkové kategorie.

Webové stránky.
Výsledky atletiky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: