Serbousková a Vetchý v TOP 10 na MČR žactva

O uplynulém víkendu se konalo Mistrovství České republiky žactva na atletickém stadionu v Kolíně. Původně dvoudenní šampionát se rozrostl dokonce na tři dny, a tak nás rozběhy na 800m čekaly už v pátek odpoledne.

Nejprve se v souboji o finále utkaly dívky. Postupový klíč byl klasický: tři rozběhy pro 24 nejlepších přihlášených závodníků z tabulek, postupovali vždy první dva a pak dva na čas. Naše Sára Serbousková s přehledem postoupila z druhého místa. Vzhledem k jejímu postavení v tabulkách (4. místo), jsme to očekávali. 🙂

21.9.2019 MCR atetika zaci a zakyne Kolin PHOTO BY CP/A

To pro Kryštofa Vetchého byl už jen start na MČR velkým úspěchem a odměnou za poctivý přístup k tréninku. Celou sezónu si vylepšoval osobní maximum na 800m a forma vygradovala přesně v den D. Kryštof si v prvním rozběhu opět vylepšil PB dokonce na 2:08,61 a doběhl na pátém místě, kdy závod rozběhl dobře takticky, držel se ve skupině a na posledních 80m překvapil výborným finišem. V konečném součtu jeho čas stačil dokonce na 10. , respektive 11. místo v rámci pořadí MČR. V průběžných tabulkách mu nyní patří skvělé 20. místo. Gratulujeme.

Finále „půlky“ se konalo hned druhý den v sobotu v poledne. Nervy napjaté, jak to dopadne. Atletická klání se dala živě sledovat i na FB stránce Jsem atlet. Ve 12:10 zazněl výstřel. Sára se výborně takticky zařadila na druhé místo, první čtvrtka proběhla v poklidu. V průběhu do druhého kola se na čelo dostala zatím vzadu běžící Adéla Steinsová, a jak má ve zvyku „naprala“ to tam a hned si vytvořila náskok snad 30m. Holky začaly reagovat na nástup, ale Sára se propadla ke konci balíku. Tempo se stupňovalo, některé holky odpadaly. V cílové rovince se pořadí na čele radikálně změnilo, když nejvíce sil měla ve finiši Hana Borová – vítězka, stejně tak Pavla Kumstátová ještě stihla předstihnout tuhnoucí Adélu Steinsovou, která ještě stihla uhájit bronzovou medaili. Dál se pořadí již nezměnilo, na 4. místě doběhla Lucie Hudečková, za ní pak Sára.

Sáře moc gratulujeme, 5. místo na MČR je pro ni skvělým úspěchem a motivací do další tréninkové práce.

Foto: Eduard Erben, ČAS
Výsledky.

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: