Halové přebory Pardubického kraje

Halová sezóna je v plném proudu, a proto, že jsme celý podzim a zimu poctivě trénovali, vyrazili jsme formu prodat na Přebor jednotlivců Pardubického kraje na Strahov. V neděli 2. 2. 2020 jsme brzy ráno odjeli vlakem směr Praha a vrátili se až po osmé hodině večerní unavení, ale spokojení. Byl to dlouhý výlet, ale rozhodně stál za to. Naši závodníci totiž předvedli parádní výkony, získali jsme hned několik medailí a padaly i mnohdy značně vousaté osobní rekordy.

60 m

Přebory pro nás začaly v 10:40 hod., a to šedesátkami, kde se představila dvojice našich atletek. V kategorii ml. žákyň to byla Klára Čejková , která zaběhla skvělý čas (8.95 PB) s skončila tak na děleném 9. místě. Do finálového běhu postupovalo ale pouze šest nejlepších. O kategorii výše se představila rovněž v novém osobním rekordu Sophia Salivarová (9.06 PB).

IMG_20200202_104809

Dálka – Ml. žákyně

V dálce se představila pouze jedna závodnice, a to Štěpánka Petrová. Skokem dlouhým 395 cm obsadila výborné 10. místo (z dvaceti závodnic). Štěpánce chyběl opravdový kousek k tomu, aby překonala čtyři metry. Věříme, že se jí to v letní sezóně již zadaří.

800 m – Ml. žákyně

Osmistovka je ve všech věkových kategoriích naší velmi silnou disciplínou, což se potvrdilo hned v kategorii mladších žákyň. V této kategorii se na start postavila Rozálie Vetchá, která na nic nečekala a hned ve úvodu druhého kola šla do čela závodu a suverénně zvítězila v čase 2:31.69. Osobák to sice nebyl, ale na to se často v mistrovských závodech tzv. nehraje.

800 m – Žákyně

Naše závodnice startovaly hned v prvním rozběhu, kde se o suverénní vítězství postarala jedna z nich, a to Andrea Kumpoštová. Časomíra se zastavila na 2:31,39. Ve druhém rozběhu pak pouze vítězka zaběhla rychlejší čas 2:28,26, což pro nás znamenalo další medaili, tentokrát stříbrnou. Pátou pozici obsadila Kateřina Hejlová (2:43,49) a osmá příčka patřila Lucii Zahálkové (2:54,17).

IMG_20200202_130355_1

800 m – Ženy

Do kategorie dospělých patří na Krajských přeborech věkově i dorost a junioři. Pro Sáru Viktorii Serbouskovou to byl první ostrý start v halové sezóně, potřebovala tedy zaběhnout rychlý čas aby se nominovala na MČR. Rozběhla tedy ženskou osmistovku velmi odvážně, tempo zvládla a časomíra se zastavila na pěkných 2:18,89. Tento čas ji zajistil nejen zlatou medaili z KP, ale také účast na MČR. Na 6. místě pak finišovala Ema Dvořáková, která nastolené tempo nevydržela a v závěru tedy výrazně ztratila. Nakonec z toho byl čas 2:39,85.

IMG_20200202_133430

800 m – Ml. žáci

Jediný bojovník z našeho týmu, který se představil hned v první běhu osmistovky ml. žáků, byl Marek Řehák. Závod rozběhl odvážně a hned se ujal diktovat tempo, ale v závěru závodu mu síly bohužel docházely a dostal se před něj závodník z Atletiky Polička. Čas 2:41,40 stačil ze všech tří rozběhů na pěkné 7. místo.

IMG_20200202_131533

800m – Žáci

V této věkové kategorii kluků jsme mohli vidět pouze  pět účastníků, o to lepší podívaná to ale pro nás byla. Matěj Štantejský předvedl takticky velmi povedený závod, kdy se držel za prvním běžcem a v posledním kole na protilehlé rovince mu nastoupil. Skoro jsme nevěřili svým očím času, který se zastavil na časomíře – 2:16,86, což je Matějův nový osobní rekord, zlatá medaile z Krajských přeborů, ale také slibný čas vzhledem k MČR žactva.

800m – Muži

V mužích ve druhém rozběhu startoval Kryštof Vetchý a již od začátku bylo zřejmé, že mu závod moc nesedl. Mohutným finišem na poslední stovce ale ukázal, že se jen tak nevzdává a tak jen velmi těsně prohrál první místo v tomto rozběhu. Nakonec z toho bylo celkem 7. místo a čas 2:14,90.

IMG_20200202_134033

1500 m – Muži

Startovka slibovala pěkný závod mílařů, očekávaly se kvalitní časy. Jan Šimůnek si chtěl vylepšit osobní rekord a zlepšit tak postavení v tabulkách pro nadcházející MČR dorostu. Od začátku se běželo svižně, na čele se usadil Dominik Vebr. Když se ke konci začalo tempo stupňovat náš Honza lehce odpadl z vedoucí skupiny a i jeho finiš nebyl úplně ideální. Nakonec z toho bylo 5. místo, čas 4:22,48 byl lehkým zklamáním, ale my věříme, že se osobák brzy podaří.

3 000 m – Ženy a muži

Na nejdelší distanci dne se představila trenérka Adéla Stránská. Závod byl společný s muži, ale i přesto si Adéla téměř celý závod odtáhla sama ve strojovém tempu 40s na kolo. Výsledný čas byl 9:53,39, což je její nový PB a vítězství v závodě žen.

Koule 5 kg – Dorostenci

V naší druhé technické disciplíně – kouli, startoval pouze Kryštof Vetchý. Vrhem dlouhým 9.65m obsadil 9. místo. Kryštof trénuje tuto disciplínu vyloženě pro zábavu a zpestření, tudíž jeho vrh k deseti metrům je opravdu pěkný výkon.

Koule 3 kg – Žákyně

Kateřina Hejlová doposud vrhala koulí vážící 2 kg, a tak to s těžším náčiním nebyla žádná legrace. I tak se jí podařilo vrhnout 7.15m a obsadila 14. pozici. Na to, že nebyl prostor v zimě kouli trénovat, tak pěkný výkon.

Výška – Ml. žáci

Základní výška pro tuto věkovou kategorii byla 1.20 m, což bylo pro Radovana Kumpošta rovnou překonat svůj osobní rekord. Bohužel se mu to nepodařilo a tak 3x laťku shodil. Nebyl ovšem sám, takže závod mladších žáků byl velmi rychlý. Dva kluci neskočili základ, dva pouze základ a tři zbylí pokračovali dále.

IMG_20200202_140659

300 m – Žactvo

Úplně prvního atletického závodu se účastnila naše nová členka Aneta Čípová, a hned zaběhla skvělý čas pod 50s. Nakonec ji patřilo 13. místo v čase 49.24. Na 17. místě pak skončila Elena Marie Preislerová (50.88).

V mladší kategorii brala skvělé 7. místo Štěpánka Petrová (50.57 PB). A desítku nejlepších uzavřela Klára Čejková (51.41 PB).

Maxim Hanik vyhrál svůj rozběh, ale byl bohužel diskvalifikován za vyšlápnutí v zatáčce.

IMG_20200202_142538

150 m – Žactvo

Na této distanci se představilo nejvíce našich závodníků. Navíc tato disciplína byla poslední na programu dne, který měl tradičně asi 30 min skluz. Pro výpravy, které přijely vlakem, to tedy byla nejvíc adrenalinová disciplína. 🙂 Jako první odstartovaly kategorie holek. V mladších žákyních si nejlépe vedla Rozálie Vetchá, 13. místo (22.80, PB), Štěpánka Petrová 15. místo (23.18), Klára Čejková, 18. místo (23.40 PB).

O kategorii výše si s touto vzdáleností nejlépe poradila Andrea Kumpoštová, 11. místo (21.69), Sophia Salivarová (22.73), Aneta Čípová (23.18), Lucie Zahálková (23.42), Elena Marie Preislerová (23.53). Všechny holky v osobních maximech.

V mladších žácích obsadil Radovan Kumpošt 9. místo v čase 22.46 a Marek Řehák 17. místo v čase 23.01 a Maxim Hanik 20. místo za čas 23.46.

Skvělé 5. místo ve starších žácích si vyběhl Matěj Štantejský ve svém dalším osobním maximu 19.53.

Celkem se nám podařilo získat pět medailí, z toho čtyři zlaté a jednu stříbrnou. Za vzornou reprezentaci patří pochvala všem.