Soutěže družstev v plném proudu

Po zahájení atletické závodní sezony projektem Spolu na startu, se rozběhly i soutěže družstev. Jako první vyrazilo do boje družstvo dívek v kategorii starších žákyň. Do Svitav se sjel rekordní počet závodníků a závodnic – celkem 246. Dohromady proběhlo dokonce 539 startů. V kategorii dívek se představilo 12 družstev, v kategorii chlapců pak o dvě méně.

Naše družstvo dívek je pouze devítičlenné, a tak v obrovské konkurenci velkých oddílů (Pardubice, Chrudim atd.) vůbec nepomýšlíme na celkové pořadí. Holky i přesto předvedly skvělé výkony a podařilo se nám získat 19 bodů, jenž nám stačily na 11. místo.

I přes obrovské vedro, se holkám dařilo překonávat si své osobní rekordy, a padl i jeden klubový. Johanka Borková zdolala ve skoku vysokém laťku ve výšce 1.37 m a vylepšila tak vlastní klubový rekord o celých 11 cm a jen těsně ji unikly bodované pozice. Krásný výkon předvedla také na třístovce, kde zaběhla za 46.20 a získala pro družstvo 2 body za 10. místo. Na této trati si svá osobní maxima posunuly i Aneta Čípová (48.50) a Štěpánka Petrová (49.23).

V běhu na 800m se nám podařilo získat nejvíce bodů a to za 2. místo Rozálie Vetché (2:30.27), která jen těsně podlehla ve finiši vítězce Tereze Hamplové. Hned na třetím místě finišovala Andrea Kumpoštová (2:42.49). Dohromady holky získaly 17 bodů.

Holky se nám poprvé představily i v hodu oštěpem, kde výkonem 21.38 m obsadila 14. místo Elena Marie Preislerová, a 22. pozici Andrea Kumpoštová (17.46 m)

Pěkný výkon, 4 cm od osobáku, předvedla i Kateřina Hejlová ve vrhu koulí (3 kg), za výkon 7.11 m obsadila 14. místo.

Ve sprintu na 60m nejvíce překvapila Rozálie Vetchá, která si vylepšila osobní maximum až na 8.66 a obsadila skvělé 15. místo v konkurenci 72 závodnic. Pod devět vteřin se poprvé dostala také Kateřina Hejlová (8.97). Osobák si vysprintovala také Elena Marie Preislerová (9.22) Andrea Kumpoštová (9.33).

V dálce se nejlépe vedlo Štěpánce Petrové, která s výkonem 3.90 m obsadila 19. pozici. Aneta Čípová skočila jen o 2 cm méně, tedy 3.88 m, Lucka Zahálková pak 3.86 m.

Závody zakončují již tradičně štafety, v kole prvním to byla ta krátká – 4x 60m. Zde holky ve složení Lucie Zahálková, Johanka Borková, Štěpánka Petrová a Rozálie Vetchá předvedly sice krásný výkon, ale čas 35.16 stačil pouze na 13. místo z celkem 17 štafet.

IMG_1112

Druhé kolo KPD nás čeká 27. června v Chrudimi. Ještě předtím se ale holky představí na krajských přeborech jednotlivců, které proběhnou již tuto neděli (21. 6. 2020) opět ve Svitavách. Těšíme se na parádní výkony!

Výsledky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: