2. kolo krajských přeborů družstev plné kvalitních výkonů a osobních rekordů

Druhé kolo krajských přeborů družstev staršího žactva proběhlo v neděli 28. 6. 2020 na atletickém stadionu v Chrudimi. Přes velké vedro, který po celý den na stadionu panovalo, se naše družstvo dívek, tentokrát jen sedmičlenné, předvedlo ve velmi dobrém světle. Holky se počasí nezalekly a předvedly kvalitní výkony, řada z nich si vylepšila i svá osobní maxima.

Kompletní výsledky jsou k dispozici na webu ČAS – výsledky 2. kola KPD st. žactva, Chrudim.

„Sedm statečných“

„Sedm statečných“ děvčat vyrazilo v neděli do Chrudimi reprezentovat klub na KPD staršího žactva, vybojovat nějaké bodíky do celkového hodnocení (i přesto, že naše malé družstvo není pro velké kluby konkurenceschopné, o body se snažíme bojovat vždy 🙂 a hlavně získat cenné závodní zkušenosti. A vyplatilo se, neboť řada z nich si vylepšila svá osobní maxima.

Jako první se představila Elena Marie Preislerová v hodu oštěpem, která se výkonem 19,71 m, tedy výkonem těsně pod hranicí 20 m, umístila na 18. místě celkově. Jelikož byl každý hod lepší a lepší tak věříme, že Elena brzy bude házet za hranici 20 m pravidelně.

Další disciplína, kterou byl sprint na 60 m, byla z naší strany více obsazená. Na start se postavily hned čtyři děvčata a tři z nich si s touto distancí poradily náramně a zlepšily tak svá osobní maxima. Nejlépe si vedla Kateřina Hejlová, která s výkonem 8.84 a tedy i novým osobním maximem obsadila celkové 25. místo (ze 63 závodnic). Skvěle běžely také Aneta Čípová (39. místo, 9.11, PB), Elena Marie Preislerová (47. místo, 9.35, PB). a Lucie Zahálková (48. místo, 9.37). Pátou závodnicí, které se šedesátka úplně nevyvedla, byla Rozálie Vetchá, která obsadila 52. místo s časem 9.45.

„Silná“ osmistovka a trochu „zakletá“ dálka

Běh na 800 m patří téměř vždy mezi naše silné disciplíny. V Chrudimi se na start postavila opět Rozálie Vetchá, která běhá tuto distanci pravidelně, a také Elena Marie Preislerová, jež naopak osmistovku běhá jen výjimečně – což je ale škoda :). Obě holky předvedly parádní výkony a vybojovali pro tým a klub cenné body. Rozálie se po nepovedeném startu a následném „kličkování“ probojovala po cca 200 m na čelo závodu a 1. místo si s přehledem pohlídala až do cíle – s časem 2:31,93 získala 11 bodů.

Elena naopak rozběhla závod rozvážněji, tedy více zezadu, ale postupně se propracovala startovním polem až na 6., 7. místo přičemž, z našeho „trenérského pohledu“, si skvělým a hlavně velmi bojovným finišem doběhla s časem 2.41,81 pro 5. místo, 6 bodů a nové osobní maximum. Co chtít víc? 🙂

Kvalitní zastoupení jsme měli také v dálce, kde nás ale poslední dobou provází trochu smůla a holkám to ne a ne uletět tam, kam opravdu umí. I když, musíme říci, že v Chrudimi se holky opět zlepšily a vypadá to, že se blýská na lepší skoky. Štěpánka Petrová předvedla kvalitní druhý pokus, při kterém jí sice nevyšel ideálně odraz, ale i tak atakovala hranici 4 m – výkonem 3.91 m se umístila na 26. místě (ze 40 závodnic). Aneta Čípová získává každým závodem nové zkušenosti, což se projevuje především vyrovnanými výkony a zlepšující se technikou. V Chrudimi si „doskočila“ výkonem 3.88 m pro 28. místo. Holky v dálce bojovaly, za což jim patří obdiv – obzvláště Anetě, která svůj nejdelší pokus skočila hned po doběhu sprintu na 60 m.

Koule, výška, stopadesátka a štafeta 4x 300 m

Vrhnout 3 kg koulí do vzdálenosti 7 m není vůbec snadné, kdo nevěří, ať si sám vyzkouší. Naší Kateřině Hejlové se za tuto hranici podařilo opět dostat – sice si nevylepšila své osobní maximum, ale s výkonem může být spokojená, technika se pomalu lepší závod od závodu (7.06 m, 16. místo).

Sprint na 150 m byl pro naše holky žní na osobáky. Všechny si v tomto závodě vylepšily svá osobní maxima, 2,5 bodu za 8. místo Johanky Borkové byla už jen třešnička na dortu. Běžně na této distanci totiž nebodujeme.

Johanka Borková s časem 20.90 (PB) obsadila nádherné 8. dělené místo a vybojovala pro tým 2,5 bodu. Jako další doběhla do cíle Kateřina Hejlová na 18. místě s časem 21.52, dále pak na 25. místě Aneta Čípová (21.72, PB), na 43. Štěpánka Petrová (22.27) a na 46. místě Lucie Zahálková (22.65, PB). Před holkami smekáme klobouky, protože osobáky se nepřekonávají každý den. Celkově se na 150 m představilo 60 závodnic.

Disciplína, která nám v Chrudimi jediná nevyšla úplně dle představ (podle představ Johanky, my jsme i takto spokojení), byla výška. Johanka Borková nebyla ve své kůži, prala se s technikou a nad laťku se nedokázala správně „poskládat“, nakonec „nůžkami“ přeskočila 1.31 m a obsadila 16. místo. Znašeho pohledu rozhodně žádná tragédie, když nůžkami skočí tuto výšku, věříme, že flopem příště překoná i své osobní maximum, které činí 1.38 m.

Doběh po štafetě? 🙂

Poslední disciplínou, kde se holky měly šanci předvést, byla oblíbená štafeta na 4x 300 m. Ve dvou bězích se mezi sebou utkalo 15 družstev, přičemž to naše ve složení Štěpánka, Rozálie, Lucie a Johanka obsadilo s časem 3.20,77 krásné 8. místo a vybojovalo tak 3 body. Zde je nutné poznamenat, že holky musí ještě drobně zapracovat na předávkách, protože nebýt nezvládnuté poslední předávky a sbírání štafetového kolíku z dráhy, holky mohly být o několik příček výše jak v rámci štafety, tak i celkového hodnocení. Ale to jsou zkušenosti :).

Závody hodnotíme pouze kladně a těšíme se na 3. kolo KPD, které proběhne v první zářijový víkend v Ústí nad Orlicí.