Krajský přebor dospělých s účastí našich mladých nadějí

KP jednotlivců dospělých měl v letošním roce nový model. Uskutečnil se 13. září společně s KP družstev ve Svitavách. Zúčastnit se mohly ročníky 06 a starší. S dospělými se tak měli možnost porovnat i závodníci patřící věkem ještě do dorostu či žactva. Ale nebylo to na škodu. Souboje byly zejména v běžeckých disciplínách mezi mládeží a dospělými mnohdy velmi vyrovnané.

Na 100m se představily dvě naše závodnice Ema Dvořáková se Sophií Salivarovou (výkon 14.93). Do finále B postoupila pouze Ema a s časem (14.03) obsadila zde 3. místo, celkově byla jedenáctá.

Na trati 800m mužů bojoval Matěj Štantejský o vylepšení osobního rekordu a povedlo se. Doběhl celkově na 7. místě, zaběhl si nový PB (2:11.45) a v krajském přeboru získal bronzovou medaili.

Na osmistovce žen (20 účastnic) byla jasnou favoritkou Sára Serbousková. Závod rozběhla odvážně a pokoušela se zaběhnout dobrý čas. Do druhého kola probíhala na čele. V druhém okruhu již neběžela tak dobře, zvolnila a propadla se na druhé místo. 150 m před cílem již ztrácela několik metrů, ale nevzdala to, předvedla skvělý finiš a vybojovala vítězství v krajském přeboru v čase 2:19.67. Velmi dobře běžela i další naše děvčata – Róza Vetchá, jako nejmladší účastnice (5. místo, 2:28.72), Andrea Kumpoštová (7. místo, 2:32.78) a Ema Dvořáková (11. místo, 2:36.85).

Andrea Kumpoštová si vyzkoušela také soutěž v oštěpu žen. Těžší oštěp ji ale moc nevyhovoval a tak nepředvedla zdaleka to, co je podle tréninkových hodů v jejích možnostech – výkon 10.99 m.

Honza Šimůnek si zvolil trať 1500m a nevedl si také špatně. Celý závod udával tempo a v závěru mu díky tomu již chyběly síly na finiš. Obsadil druhé místo a časem 4:15.75 zaostal jen těsně za svým osobákem.

Na nejdelší trati žen 3000m se po tříleté tréninkové a závodní pauze představila Michaela Stránská. A vedla si stejným způsobem tak, jak jsme u ní byli dříve zvyklí především v krosech a bězích do vrchu. Nedala dalším závodnicím žádnou šanci, běžela si svůj závod a s náskokem téměř půl minuty zvítězila v čase 10:40.54.