Naše holky krajskými přebornicemi přípravek pro rok 2020

Krajské finále přípravek, které proběhlo v neděli 4. 10., hostily Svitavy. Náš tým děvčat postupoval do finále z kvalifikačních kol v Ústí nad Orlicí a Svitavách, vždy na prvních místech. Děvčata byly favoritkami a tak nervozita byla veliká. Prvním výstřelem se však směle pustily do boje o medaile, a protože chtěly tu nejcennější, podle toho to také vypadalo. Velké množství osobních rekordů, které si připsaly ke svým jménům dávalo tušit, že nedají nikomu nic zadarmo.

Tým tvořilo 8 děvčat, do celkového hodnocení se ale počítají pouze 4 nejlepší výsledky v každé z disciplín. Hned úvodním startem se blýskla Šárka Maříková, když 60 m trať „prolétla“ v osobním rekordu za 9,11 s. Elen Koubová finišovala za 9:45 s, Agáta Preislerová v osobním rekordu za 9,69 s a Tereza Dejdarová si vyrovnala svůj osobní rekord za 9,78 s.

Ve druhé disciplíně-skok do dálky se osobákem pochlubily rovněž dvě naše závodnice Elen Koubová s nádherným skokem 4,08 m a Agáta Nela Preislerová, která skočila krásných 3,64 m. Šárka Maříková  přidala výkon 3,32 m a Tereza Dejdarová 3,28 m. Po skoku dalekém jsme byly na průběžném 1. místě.  

Hod kriketovým míčkem byl velmi emotivní. Děvčata stála pospolu a povzbuzovala jedna druhou. Mohutně si fandily a podporovaly se. Výsledkem byly opět osobní rekordy Elen Koubové nádherně dlouhým hodem 37,10 m, Agáta Nela Preislerová se blýskla 34,62 m a třetí osobní rekord v hodu přidala ještě Tereza Dejdarová, když hodila míček do vzdálenosti 28,28 m. Čtvrtý nejlepší hod měla z našeho týmu Kristýnka Simonová 18,31 m.

Nejsilnější šestistovka nezklamala

Následně se děvčata začala připravovat na jejich nejsilnější disciplínu, kterou je bezesporu běh na 600 m. Věděly, že do tohoto posledního závodu musí dát vše. Startovalo se ve třech rozbězích a výsledky byly úžasné. Elen Koubová finišovala v nádherném čase 1:52,16. Tereza Dejdarová si vylepšila osobák o 4 vteřiny na krásných 1:55,40. Agáta Nela Preislerová dokázala sílu na této trati výkonem 1:58,30 a neuvěřitelný závěr měla Šárka Maříková, která finišovala také v osobním rekordu za 2:04,16. Děvčata odevzdala v závodě vše, co mohla a mezi nimi kolovala krásná pozitivní energie.

Tým tvořily také závodnice Kristýnka Simonová, Amálie Kubátová, Eliška Maříková a Anička Kubátová, což jsou mladší děvčata, která sbírají závodní zkušenosti a příští rok budou oporami týmu přípravek.

Napětí až do samého konce

Po doběhu jsme s napětím čekaly, jak se děvčata umístí. Byly nervózní a obrovsky šťastné, když komentátor oznámil, že Svitavy neobhájily titul a krajskými přebornicemi přípravek se stávají děvčata z AK Iscarex Česká Třebová. Děvčata, ať se daří i nadále a přejeme mnoho úspěchů“.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: