O týmu

První atletický oddíl v České Třebové

ISCAREX Junior tým je atletický oddíl, který vznikl v roce 2014 při Českotřebovském běžeckém klubu ISCAREX (dnes Atletický klub ISCAREX Česká Třebová, z.s.) s cílem vybudovat funkční a konkurence schopný atletický oddíl, který by v České Třebové vytvořil vhodné podmínky pro rozvoj atletiky v České Třebové.

V současné době se pod vedením zkušeného šéftrenéra Aleše Stránského a dalších sedmi trenérů připravuje celkem 54 mladých atletek a atletů, kteří se ve svých kategoriích pravidelně prosazují na regionálních i republikových atletických soutěžích či závodech.

Úspěchy atletů z České Třebové

Mezi největší úspěchy atletů ISCAREX Junior týmu patří bezesporu stříbrná olympijská medaile Sáry Serbouskové, kterou Sára vybojovala na Olympiádě dětí a mládeže v roce 2019 v běhu na 800m (výkon 2:15,04). Dalším velkým úspěchem je umístění Pepy Bureše v TOP 10 na MČR v přespolním běhu (mladší žáci), kdy na obtížné 2 km trati vybojoval skvělé 8. místo. Nesmíme zapomenout ani na řadu zlatých, stříbrných či bronzových medailí z Krajských přeborů jednotlivců či družstev, které naši atleti získávají pravidelně každý rok.

WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: